A64/041
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY S POUZDREM
1788
Stříbrné kapesní hodinky, zlacené, ve vnějším repoussée plášti s mytologickou scénou v rokokovém tvarosloví. Stříbrný champlevé ciferník je dělen reliéfními římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, uprostřed květinový motiv a nápis "LONDON". Celková (hrubá) hmotnost 93,52 g (včetně obalu), hodinky 69,57 g, Ø 4 cm, pouzdro 5 cm. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno: "14463 Samson LONDON".
Funkční a jdoucí.
V Londýně v poslední čtvrtině 18. století najdeme hned čtyři výrobce hodin tohoto jména. Již zmíněného Samuela, dva s iniciálami křestního jména F. a J. a jednoho, u něhož se neuvádí žádná iniciála. Námi nabízené hodinky jsou pravděpodobně od stejného výrobce jako tyto: https://www.cogsandpieces.com/pocket-watch-0552/