A64/051
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY V POUZDRU S HADÍ KŮŽÍ
Anglie, Londýn, Peter Parkinson
1796
Kapesní hodinky se stříbrným pláštěm a ochranným pouzdrem, potaženým hnědou hadí kůží, celková (hrubá) hmotnost 113,75 g, Ø 4,5 cm, pouzdro 5,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a opatřen dvojicí žlutých šípových ruček. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "P Parkinson London No 7181". Na vnitřní straně pláště i pouzdra anglické puncovní značky a mistrovská zn. "WD".
Stav restaurováno.
Funkční. Drobná oprava ciferníku na jeho okraji.