A64/053
KAPESNÍ HODINKY
Německo, Hamburg, L. H. Höÿer
1. čtvrt. 19. stol.
Stříbrné kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 97,28 g, Ø 5,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí černých šípových ruček a otvorem pro nátah, značen: "L. H. Höÿer A HAMBOURG". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem. Na vnitřní straně pláště značeno: "HM 49686 T13".
Stav restaurováno.
Funkční a jdoucí, včetně klíčku.
Uváděn bez křestního jména jako hodinář působící v Hamburku na přelomu 18. a 19. století. Jürgen Abeler: Meister der Uhrmacherkunst, Wuppertal, 1. Auflage 1977.