Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky

A64/054

KAPESNÍ HODINKY

Anglie, Londýn, Masterman ca 1. čtvrt. 19. stol.
Stříbrné kapesní hodinky v ochranném pouzdru, celková (hrubá) hmotnost 97,51 g, Ø 4,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách), zdoben zlacenými detaily a opatřen dvojicí prolamovaných ruček, značen výrobcem: "Masterman LONDON". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, na základně taktéž značeno výrobcem. Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.