A64/069
KAPESNÍ HODINKY S MINIATUROU
Francie
18. / 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, z obou stran lemovaným diamanty a na zadní straně zdobeným pestře malovaným výjevem ženy s dítětem u pumpy se zlacenou obrubou. Celková (hrubá) hmotnost 98,94 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i pro minuty (po čtvrthodinách) a opatřen dvojicí černých Breguet ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na vnitřní straně pláště zn. "LETO(N)".
Funkční a jdoucí.