A64/073
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Francie, Paříž, J. Morel
30. léta 19. stol.
Kapesní hodinky se zlatým pláštěm, zdobeným florálním reliéfem a vykládaným tyrkysy a rubínem, celková (hrubá) hmotnost 51,56 g, Ø 4,3 cm. Zlatý guilloché ciferník je dělen lesklými římskými číslicemi na matovaném podkladu a opatřen dvojicí černých Breguet ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Jac. Morel A PARIS No 1109".
Funkční a jdoucí.