A64/074
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY S EMAILY
Švýcarsko / Francie
ca 2. třetina 19. stol.
Zlaté kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 55,40 g, Ø 4 cm. Vnější plášť zdoben barevnými guilloché emaily. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí dekorativních ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Včetně etuje.
Funkční a jdoucí, včetně klíčku.