A64/076
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Francie, Paříž, Francois
18. / 19. stol.
Kapesní hodinky ve zlatém pouzdru, celková (hrubá) hmotnost 106,02 g, Ø 6 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a pro minuty (po čtvrthodinách) a červeným datumářem, opatřen trojicí ozdobných ruček a značen výrobcem: "Francois A PARIS". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně taktéž značeno výrobcem.
Funkční a jdoucí.