A64/077
ZLATÉ BICÍ KAPESNÍ HODINKY S POUZDREM
Anglie, Lancaster, Thomas Dickinson (1775-1820)
1800
Bicí kapesní hodinky se čtvrťovou repeticí ve zlatém plášti s ornamentálním dekorem po obvodu a vnitřním ochranným pouzdrem proti prachu, celková (hrubá) hmotnost 168,56 g, Ø 4,5 cm (hodinky), 5,5 cm (pouzdro). Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen dvojicí ruček ze žlutého kovu. Strojek s anglickým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, setrvačka v diamantovém uložení, dvě bicí kladívka, značeno: "Tho. Dickinson Lancaster No 554". Na vnitřní straně pouzdra anglické puncovní značky a mistrovská zn. "IR".
Funkční a jdoucí. Výjimečně zachovalé, vlasová trhlina ciferníku mezi číslicemi 7 a 8.