A64/085
KAPESNÍ HODINKY S EMAILY
Švýcarsko, Ženeva, Mermillon
1. pol. 19. stol.
Klasicistní kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, zdobeným z obou stran diamanty na ráfku a na zadním víku pestře malovanou miniaturou čtoucí dámy s florální bordurou, celková (hrubá) hmotnost 109,44 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí ozdobných žlutých ruček a otvorem pro nátah, značen: "Mermillon A GENEVE" a v horní polovině zdoben miniaturním stínovým medailonem. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na vnitřní straně pláště značeno "LETON".
Stav B/C.
Funkční.
H. Baillie pouze zařazuje toto jméno do Ženevy konce 18. stol.