Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky s rybářem

A64/089

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY S RYBÁŘEM

Anglie, Londýn, Johnson 1785
Kapesní hodinky se stříbrným repoussée pláštěm, celková (hrubá) hmotnost 65,18 g, Ø 4 cm, včetně pouzdra 87,84 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých ruček a ve střední části zdoben pestrou miniaturní vedutou s rybářem na břehu řeky. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, značeno: "Johnson London 41811". Stav restaurováno. Funkční a jdoucí.

Pravděpodobně švýcarská produkce po kontinentální trh.