A64/095
KAPESNÍ HODINKY S HUSAREM
Švýcarsko
1. pol. 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm z bílého kovu, celková (hrubá) hmotnost 97,71 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník s drobným centrálním číselníkem s černými arabskými číslicemi, dvojicí černých ruček a otvorem pro nátah, okolo pestře malovaný výjev jezdce na koni v husarské uniformě. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno.
Funkční a jdoucí.