A64/096
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY MALOVANÉ
Švýcarsko, Ženeva, Jourdan
1. čtvrt. 19. stol.
Stříbrné kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 87,69 g, Ø 5 cm. Emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí černých Breguet ruček a otvorem pro nátah, po obvodu zdoben pestrou miniaturní malbou galantního výjevu. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Jourdan A GENEVE N 2616", stejně značen i vnitřní plášť z obecného kovu.
Stav C.
Funkční a jdoucí.