A64/097
KAPESNÍ HODINKY S EMAILY
Francie, Paříž, Maruy
ca 1. třetina 19. stol.
Kapesní hodinky ze zlaceného stříbra, celková hmotnost 117,18 g, Ø 4,5 cm (obal Ø 5 cm). Emailový ciferník je pestře malovaný motivem trojice andílků v oblacích, dělený černými římskými číslicemi, opatřený dvojicí ozdobných ruček a otvorem pro nátah. Plášť s ozdobně tepanými obroučkami je ze všech stran pojednán velmi kvalitní miniaturní emailovou malbou s mytologickými výjevy a romantickými krajinami s antikizující architekturou, na úchytu značeno "J.W". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně značeno: "Maruy A PARIS No 1804".
Funkční a jdoucí.