A64/109
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Anglie, Liverpool, John Johnson
ca 2. třetina 19. stol.
Zlaté kapesní hodinky s reliéfní florální obrubou, celková (hrubá) hmotnost 108,88 g, Ø 5 cm. Ciferník zlaté barvy je dělen reliéfními římskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí Breguet ruček a samostatnou vteřinovkou, zdoben florální intarzií žlutým a růžovým zlatem. Strojek s anglickým krokem, gravírovaný můstek setrvačky. Na základně značeno: "John Johnson Liverpool 5217".
Funkční a jdoucí, včetně stříbrného klíčku ve tvaru kotvy.
Toto jméno se objevuje v Pigotově adresáři Pigot`s Directory of Lancashire pro r. 1818-1820 v sekci Watch & Clock Makers na 25 Church Street v Liverpoolu. Zajímavé je, že firma daleko známějšího Josefa Johnsona (1780-1827) sídlila na stejné ulici v sousedním domě, na čísle 27. Je tedy pravděpodobné, že se jednalo o příslušníka téže rodiny. Firma vyvážela strojky i celé komplety zejména do USA.