A64/110
ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko
2. pol. 19. stol.
Kapesní hodinky se zlatým pláštěm s reliéfní obrubou, na zadním víku zdobeném rytinou městské veduty, celková (hrubá) hmotnost 67,33 g, Ø 5 cm. Ciferník stříbrné barvy je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých šípových ruček a ve střední části zdoben gravírovaným florálním ornamentem. Strojek s kotvovým krokem, neznačený. Na vnitřní straně pláště značeno č. 15330 a mistrovskou zn. "CL".
Funkční a jdoucí.