Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky bicí

A64/114

KAPESNÍ HODINKY BICÍ

Švýcarsko počátek 19. stol.
Bicí kapesní hodinky oválného tvaru v ochranném pouzdru ze zlacené mosazi, celková (hrubá) hmotnost 225,65 g, Ø 3 cm (ciferník), 8x6,5 cm (obal). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých Breguet ruček a otvorem pro nátah, kryt sklem s dvojicí výřezů pro nátah a posun ruček. Strojek s vřetenovým krokem a čtvrtbicím mechanismem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na svrchním víku pouzdra číselník s rytými černěnými římskými číslicemi, uprostřed výřez se sklem, značeno č. 2. Uloženo v etuji zn. "J. H. PARIS 1884". Stav B. Funkční a jdoucí.