Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stolní hodinky ve slonovině

A64/115

STOLNÍ HODINKY VE SLONOVINĚ

Francie, Nogent le Rotrou, Ferré ca 1. čtvrt. 19. stol.
Stolní hodinky zasazené ve slonovinovém obalu s montáží z bílého kovu, 8,5x5,5x5 cm, celková (hrubá) hmotnost 261,91 g. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen otvorem pro nátah a značen: "Ferré a Nogent le Rotrou". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, taktéž značeno výrobcem. Předmět pravděpodobně určený pro dynamicky se rozvíjející trh v Asii. Stav B. Funkční a jdoucí, včetně dvou klíčků.