A64/116
STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY - HVĚZDA
Anglie, Chester, Thomas Peter Hewitt
1895
Stříbrné dvouplášťové kapesní hodinky ve tvaru Davidovy hvězdy, zdobené v hrotech červenými korály, celková (hrubá) hmotnost 148,12 g, Ø 5 cm (hvězda 8 cm). Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí žlutých šípových ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek s kotvovým krokem, gravírovaný můstek setrvačky, značeno: "Reversing Pinion No 71067". Anglické puncovní značky, mistrovská zn. "T.P.H." a č. 8765.
Funkční a jdoucí, včetně klíčku v podobě pistole.
Thomas Peter Hewitt (1848-1933), hodinář a obchodník, se narodil ve Fall Lane, Prescot, Lancashire 1. prosince 1848 jako syn Josepha Hewitta (1823-1880) a jeho manželky Elizabeth, rozené Moses. Roku 1889 zakládá The Lancashire Watch Company of Prescot jako protiváhu obrovským americkým a švýcarským hodinářským firmám. Krachuje v roce 1910.