A64/123
ZLATÉ DÁMSKÉ KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko, Le Locle, C. J & A. Perrenoud & Cie
19. / 20. stol.
Zlaté tříplášťové dámské hodinky zdobené na svrchním víku motivem hvězdy vykládaným perlou a diamanty, celková (hrubá) hmotnost 56,51 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých šípových ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek se švýcarským krokem a přidaným čtvrtbicím ústrojím. Na vnitřním plášti značeno: "No 4307 C. J. & A. Perrenoud & Cie LE LOCLE".
Funkční a jdoucí, bití částečně funkční.
Perrenoud & Cie C. J. & A., Le Locle - založeno 10. 10. 1889 jako výrobce hodinek.