A64/128
STŘÍBRNÉ PŘÍVĚSKOVÉ HODINKY S EMAILY
Švýcarsko, Luzern, Carl F. Bucherer
1. třetina 20. stol.
Dámské hodinky na řetízku a broži ve tvaru mašle, stříbrný plášť je zdoben modrým guilloché emailem s motivy růží. Celková (hrubá) hmotnost 22,30 g, Ø 1,5 cm. Bílý ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí ruček a značen: "C. BUCHERER LUCERNE SWISS". Strojek s kotvovým krokem levées visibles. Ag 925/1000. Na vnitřní straně pláště značeno výrobcem, mistrovskou značkou "S.P" a sériovým č. 294.
Jdoucí.
Firma založená v Luzernu r. 1888 vyrábí luxusní miniaturní hodinky dodnes.