A64/168
KONZOLOVÉ HODINY SE SATURNEM
Rakousko
2. pol. 18. stol.
Konzolové hodiny v bohatě řezbované a celoplošně zlacené dřevěné skříni v rokokovém tvarosloví, stojící na dvou mohutných volutách na nízkém trojlistém soklu, pod ciferníkem průhled na kyvadlo, boltce po stranách ciferníku a rozviliny v horní části prolamované, na vrcholu postava odpočívajícího boha času s přesýpacími hodinami a lebkou. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodinový a arabskými pro minutový cyklus (po čtvrthodinách) a datum, opatřen dvojicí prolamovaných zlacených ruček a třemi otvory pro nátah stroje a čtvrťové bití, Ø 16 cm. 52x42x15 cm. Kyvadlo rovněž v podobě Saturna (Krona), požírajícího své dítě. Stroj neznačen.
Stav restaurováno.
Jdoucí.