A64/179
STOLNÍ HODINY S HULÁNEM
Rakousko
po r. 1800
Figurální kyvadlové hodiny s jezdcem - hulánským důstojníkem - v útoku, na nízkém soklu s imitací terénu a se zadní opěrkou. Skříň z řezbovaného lipového dřeva, celoplošně zlacená, 51x46x16,5 cm, neznačeno. V břiše vzpínajícího se koně uložen hodinový stroj s pružinovým mechanismem. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých Breguet ruček a trojicí otvorů pro nátah a čtvrťové bití, Ø 10,5 cm. "Grand sonnerie".
Stav D.
Jdoucí.
Srov. sbírky Uhrenmuseum Wien: figurální hodiny "jezdec - hulán" s pohyblivýma očima.