A64/183
STOLNÍ HODINY S ALEGORIÍ VĚD
Francie
19. stol.
Stolní hodiny v bronzové zlacené skříni na širokém soklu s orlími pařáty, zdobeném figurkou putta s architektonickým plánem v ruce (ve druhé atribut chybí), vědeckými nástroji (globus, dalekohled, kružidlo, kniha), bustou antického učence a kohoutem na vrcholu, v. 27 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí ruček a otvorem pro nátah, Ø 5,5 cm. Kyvadlový strojek s pružinovým mechanismem a vřetenovým krokem.
Jdoucí.