A64/187
PILOVÉ HODINY
Francie
18. / 19. stol.
Pilové hodiny se dvěma závažími, na vyšším hranolovém podstavci z černě lakovaného dřeva vykládaného želvovinou a zdobeného zlacenými bronzovými aplikami (nožky, pilastry, lišty). Vřetenový krok, béžový emailový ciferník o Ø 4 cm je dělen černými římskými číslicemi a opatřen dvojicí žlutých šípových ruček. V. 47 cm, podstavec 15,5 cm.
Jdoucí.