A64/189
SLOUPKOVÉ HODINY
Rakousko
20. léta 19. stol.
Sloupkové hodiny se skříní z dýhovaného dřeva, se dvěma alabastrovými sloupky, balustrádou, dekorativními vázami a koulemi z téhož materiálu. Dále zdobeno florálními aplikami s hlavou Medusy ze žlutého kovu. Hodinový stroj v hranolové skříni, zadní stěny spodní části vyloženy zrcadly, na podlážce malba imitující intarzii. Bíle smaltovaný vypouklý ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny, minuty (po čtvrthodinách) a datum, prolomen třemi otvory pro natahování a čtvrťové bití. 53x33x14,5 cm, Ø ciferníku 13,5 cm. Figurální kyvadlo v podobě Fámy. Pérový stroj neznačen.
Stav C.
Restaurováno (balustráda). Bití funkční.