A64/197
DEKORATIVNÍ KRBOVÁ GARNITURA
Francie
2. pol. 19. stol.
Kyvadlové hodiny a dvojice pětiplamenných svícnů v historizujícím tvarosloví, černý mramor s rytým dekorem a Rouge Griotte, apliky ze zlaceného bronzu (nožky, vázy, florální motivy a lví hlavy s úchyty na bočních stěnách skříně), 54x27x14 cm, Ø ciferníku 9,5 cm, v. svícnů 54 cm. Plechový ciferník v barvě slonové kosti je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí šípových ruček a dvěma otvory pro nátah a bití, značen: "P. Ferret BEAUVAIS".
Stav A-B.
Jdoucí.