A64/202
KUCHYŇSKÉ HODINY ART DECO (DIAGONÁLNÍ)
Morava, Brno - Žabovřesky, firma Josef Tesař (1896-1948), a Německo, Schramberg, Junghans (od r. 1861)
20. - 30. léta 20. stol.
Nástěnné kuchyňské kyvadlové hodiny v dřevěné, béžově lakované skříni pravoúhlých forem s kovovými chromovanými obrubami a detaily, 32x34 cm. Bílý ciferník ve tvaru diagonálně postaveného čtverce pod skleněným krytem je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých hranatých ruček a otvorem pro nátah, značen logem TIK-TAK. Na zadní desce značeno razítky hodinářů (Stanislav Mareček v Borohrádku a Alois David, Hradec Králové). Stroj značen výrobcem Junghans Württemberg, pérový stroj s kotvovým krokem W52.
Jdoucí. Včetně klíče.