A64/203
KUCHYŇSKÉ HODINY ART DECO
Morava, Brno - Žabovřesky, firma Josef Tesař (1896-1948), a Německo, Schramberg, Junghans (od r. 1861)
20. - 30. léta 20. stol.
Nástěnné kuchyňské kyvadlové hodiny v dřevěné, béžově lakované skříni pravoúhlých forem s kovovými chromovanými obrubami a detaily, 25x35,5 cm. Bílý čtvercový ciferník pod skleněným krytem je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých hranatých ruček a otvorem pro nátah, značen logem "TIK-TAK". Na zadní desce značeno razítky: "TIK-TAK" a sériovým č. 1453. Stroj značen výrobcem Junghans Württemberg, pérový stroj s kotvovým krokem W52.
Stav C.
Jdoucí. Včetně klíče.