A65/026
Václav Hollar (1607-1677)
ČTYŘI CHLAPCI, MALÝ SATYR A KOZEL
1647
Mědirytina na ručním papíře, 140x207 mm, zn. v tisku vlevo dole „P: van Avont inv:“ a tamtéž v tisku sign. a dat. „WHollar fecit, 1647“. Satyr se nachází za kozlem, takže pro diváka je zpola zakrytý. Z Hollarova cyklu dekorativních panelů s motivy dětských her. Parthey 511.