A65/028
Václav Hollar (1607-1677)
VZDUCH
1647
Mědirytina na ručním papíře, 138x206 mm, zn. v tisku vlevo dole „P: van Auont inv:“ a v tisku vpravo dole sign. a dat. „W: Hollar fecit, 1647“. Čtyři cherubové se vznáší vzduchem v okolí stromu ve společnosti rozličného ptactva. Hollarovo ztvárnění jednoho ze čtyř přírodních živlů, zařazených do cyklu dekorativních panelů s motivy dětských her. Parthey 522.