Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohled na sv. Mikuláše na Malé Straně

A65/048

František Kobliha (1877-1962)

POHLED NA SV. MIKULÁŠE NA MALÉ STRANĚ

Dřevoryt na papíře, 485x830 mm, sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "F. Kobliha". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Studoval UMPRUM a AVU u Františka Ženíška, ale jako grafik je označován za autodidakta. Od roku 1901 se jeho práce objevovaly v časopise Zlatá Praha, do povědomí vstoupil brněnskou výstavou (1910) se skupinou Sursum. Od roku 1923 byl i členem skupiny Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které od roku 1934 i předsedal. Vytvářel knižní a užitou grafiku.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.