Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Portrét básníka Jana Zahradníčka

A65/063

František Bílkovský (1909-1998)

PORTRÉT BÁSNÍKA JANA ZAHRADNÍČKA

1950
Kombinovaná technika - uhel, rudka a křída na kartonu, 440x360 mm, sign. a dat. vpravo dole "Bílkovský 50". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

František Bílkovský - český akademický malíř, grafik a ilustrátor, rodák z Mrákotína působil pak po celý život v Brně, kde pracoval jako geodetický technik. Ovládal většinu grafických technik, věnoval se především litografii, leptu, suché jehle a akvatintě. Tvořil drobnou grafiku - novoročenky a ex libris, ale i velké soubory a volné listy, ilustroval. K jeho hlavním námětům patří koně a příroda Vysočiny. Jeho tvorba je zastoupena jak v soukromých sbírkách, tak i v Národní či Moravské galerii. Vystavoval i v zahraničí (Lisabon, Hamburk, Moskva...). Městské muzeum a galerie v Dačicích provozuje od roku 1977 stálou výtvarnou síň Františka Bílkovského.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.