Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Slovácký pár v kožuších

A65/064

Vincent Plesnivý (1879-1944)

SLOVÁCKÝ PÁR V KOŽUŠÍCH

Muž s pilou a sekerou a žena nesoucí klestí. Akvarel na papíře, 490x320 mm (výřezy z paspart), celkové rozměry 630x450 mm a 650x520 mm, sign. vlevo, resp. vpravo dole "Plesnivý". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Vincent Plesnivý – malíř, figuralista působící v Boršicích na Moravě. Žák pražské akademie a prof. Knirra v Mnichově. Studijně pobýval rok v Paříži.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.