Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stařík a stařenka

A65/065

Vincent Plesnivý (1879-1944)

STAŘÍK A STAŘENKA

Dvojice portrétních studií ze Slovácka. Akvarel na papíře, 315x475 mm (výřez z pasparty), celkový formát ca 430x590 mm, sign. vpravo, resp. vlevo dole "Plesnivý". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Vincent Plesnivý – malíř, figuralista působící v Boršicích na Moravě. Žák pražské akademie a prof. Knirra v Mnichově. Studijně pobýval rok v Paříži.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.