A65/079
František Tichý (1896-1961)
COMMEDIA DELL´ARTE II.
1946
Suchá jehla na papíře, 200x210 mm, sign. a dat. vlevo dole tužkou "Tichý 46", zn. na zadní straně: "Fr. Tichý: Commedia dell´arte II. Suchá jehla soup. Dvořák č. 90".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.