A65/101
Johann Heinrich Roos - připsáno (1631-1685)
ŘÍMSKÁ KRAJINA
Olej na dřevěné desce, 49x71,5 cm, nesignováno. Na zadní straně odborný posudek, který tvrdí, že se jedná o dílo německého barokního malíře Johanna Heinricha Roose, vydaný v Lipsku 1. 6. 1950, a přípis olejovou barvou se jménem a datací autora a dále s přípisem autorství od Georgese Eckerta v Lucernu z roku 1994. Stav B - C. V pravém dolním rohu chybí kus dřeva, lehké oděrky.
J. H. Roos - německý malíř krajin a rytec. Během třicetileté války emigroval a působil v Amsterodamu. Specializoval se na pastýřské idyly, krajiny s antickými ruinami, zobrazoval harmonii mezi člověkem, zvířaty a přírodou, a proto preferoval biblické náměty se zvířaty, jako např. Narození atp.