A65/108
Anonym
PORTRÉT DÁMY S PERLOVÝMI NÁUŠNICEMI
Čechy, 1830
Olej na lipové desce, 16x22 cm. Rámováno. Komorní portrét mladé dámy v černých šatech, s perlovými náušnicemi a hnědou stuhou ve vlasech. Velmi kvalitní práce české portrétní tradice, ovlivněné pracemi Antonína Machka.