A65/110
Jacob Salomonsz van Ruysdael - následovník (1629-1681)
ŽIDOVSKÝ HŘBITOV BETH HAIM
Olej na plátně, 82,5 x 94,5 cm. Rámováno. Židovský hřbitov Beth Haim. Dobová kopie jednoho ze dvou Ruysdaelových děl věnovaných pohřebišti amsterodamských sefardských židů Beth Haim (dům života) v Ouderkerk aan de Amstel. Na tomto nejstarším židovském hřbitově v Nizozemí je pohřben i Rembrandtův přítel Menasseh Ben Izrael, který se stal modelem pro některá jeho díla. Stav A.