A65/111
Karl Altmann (1802-1861)
KRAJINA S LOVECKOU STAFÁŽÍ
19. stol.
Olej na plátně, 100x126,5 cm, sign. vlevo dole "Altmann". Rámováno.
Stav B/C.
Vlevo dole trhlinka zhruba 1 cm.
Německý malíř. Malbu studoval nejprve v Mnichově, poté na Akademii výtvarného umění v Drážďanech. Altmannovy olejomalby zobrazují především scény ze života v Alpách. Jeho umělecká tvorba je zastoupena v mezinárodních galerijních sbírkách.