A65/132
Josef Jambor (1887-1964)
POHLEDEC U NOV. MĚSTA
1920
Olej na kartonu, 23,3x35,7 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo dole "Jambor 1920", zn. na zadní straně "Pohledec u Nov. Města". Rámováno, zaskleno. Obraz zachycuje autorovu malebnou rodnou vesnici, která se nachází na Vysočině. Jambor ve své domovině nalézal neutuchající inspirační zdroj pro svá krajinářská díla.