A65/135
Josef Adamíček (1904-?)
ŘÍČNÍ KRAJINA
1932
Olej na překližce, 38x29,5 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo dole "J. ADAMÍČEK 1932". Rámováno.
Josef Adamíček – malíř narozený ve Vídni, působil v Brně. Studoval na škole uměleckých řemesel ve Vídni u prof. Maliny a v atelieru jevištní malby u prof. Kautského taktéž. Pracoval pro Zemské divadlo v Brně, byl členem SVU Aleš.