Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Tání na Horní Bečvě

A65/146

Augustin Mervart (1889-1968)

TÁNÍ NA HORNÍ BEČVĚ

1945
Olej na kartonu, 49x69 cm (výřez z rámu), sign. a dat. vpravo dole "Aug. Mervart. 45.". Rámováno, zaskleno. Stav A. Na zadní straně: "Augustin Mervart (1889-1968) "Tání na Horní Bečvě", olej, 1945, karton, 70x50 cm. "Tání" (Hor. Bečva)".

Augustin Mervart – po ukončení odborné dřevařské školy ve Valašském Meziříčí v roce 1908 se věnoval krajinomalbě. Za války byl v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku, kde kreslil dřevěné kostelíky a prosluněnou krajinu. Po skončení války se usadil v Přerově, kde působil až do své smrti. Říká se o něm, že byl „věrným kronikářem celého Pobečví“. V r. 1919 byl přijat do Sdružení výtvarných umělců moravských. Uskutečnil 23 samostatných výstav a účastnil se mnoha jiných jak doma, tak i ve světě.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Vydražená cena: 32 000 Kč