Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Podmrak v zimě (Ždársko)

A65/160

Alois Lukášek (1911-1984)

PODMRAK V ZIMĚ (ŽDÁRSKO)

Olej na plátně, 37x89 cm (výřez z rámu), sign. vpravo dole "Lukášek", zn. na zadní straně autorským štítkem. Rámováno, zaskleno. Stav A.

Alois Lukášek – narodil se jako syn řídícího učitele ve Zlatkově. V roce 1933 dokončil studia na učitelském ústavu v Žatci. Postupně působil jako učitel v Ostrově nad Oslavou, Mirošově, Daňkovicích, Zvoli, Nedvědici a Bystřici nad Pernštejnem. V letech 1945-1950 dálkově studoval Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Sychry a prof. Nejedlého. Od roku 1949 žil v Nedvědici, zde působil i jako ředitel školy. Od roku 1964 pracoval jako samostatný výtvarník. Maloval především Českomoravskou vrchovinu a zátiší, vystavoval i v zahraničí.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.