A65/166
Josef Svoboda (1901-1945)
KOTVÍCÍ PLACHETNICE
Olej na plátně, 89,5x89,5 cm, sign. vlevo dole "J. Svoboda". Rámováno. Stav B.
Josef Svoboda - rodák z Mariánských Lázní, působil v Praze v oboru krajinomalby. Studoval u malíře E. Čiháka, grafickým školením prošel u Alexandra de Piana. Podnikl studijní cesty po celém Středomoří, včetně severní Afriky. Mnohé jeho malby vznikly za návštěvy bretaňského pobřeží.