A65/188
Petr Kvíčala (1960)
NO. 10
1999
Akryl na plátně, 72x100 cm, sign. a dat. na zadní straně "PK No 10 1999". Rámováno.
Petr Kvíčala - český abstraktní malíř a pedagog, vystudoval Střední školu uměleckých řemesel v Brně, následné studium na AVU mu však nebylo umožněno. Na výstavě v brněnské Galerii mladých v r. 1985 začala jeho spolupráce s P. Veselým a V. Kokoliou, vedoucí ke vzniku výtvarné skupiny Tovaryšstvo malířské. Roku 1989 se stal členem umělecké skupiny Měkkohlaví. Od roku 1994 působí na FAVU v Brně, kde vede malířský ateliér, r. 2001 byl jmenován docentem v oboru malířství na pražské AVU. Patřil mezi umělce, kteří svou prací stvrzovali smysl malovaného obrazu v době prosazování nových médií. Od r. 1995 až do současnosti se věnuje také architektonickým projektům, na nichž spolupracuje s významnými českými i zahraničními architekty.