Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní hodiny

A65/215

STOLNÍ HODINY

Francie, 1. pol. 19. stol.
Klasicistní stolní kyvadlové hodiny se skříní završenou múzickými symboly, doprovázenou postavou tanečnice s tamburínou, hodinová skříň i mohutný hranolový sokl na čtyřech nožkách jsou zdobeny aplikami květinového koše s motýly a fontány s delfíny a pištci. Bílý emailový ciferník o Ø 6,2 cm je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých Brequet ruček a otvorem pro nátah. Bronz zlacený (ormolu), 21,5x31,5x9 cm. Pružinový stroj. Stav B. Funkční, jdoucí, včetně klíče.