Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Stolní hodiny

A65/216

STOLNÍ HODINY

Francie, 1. pol. 19. stol.
Klasicistní stolní kyvadlové hodiny se skříní završenou reliéfním nástavcem s motivem vázy s růžemi a párem holubic a flankovanou postavou Amora s šípem a pochodní s aplikami luku a šípu, hodinová skříň i mohutný hranolový sokl na čtyřech kulovitých nožkách jsou zdobeny aplikami květinového koše a girland, rozvilin, mačkaných stuh, toulců s šípy, pochodní a vavřínových a růžových věnců. Bílý emailový ciferník o Ø 7,2 cm je dělen černými římskými číslicemi, opatřen dvojicí černých Brequet ruček a dvojicí otvorů pro nátah a bití. Bronz zlacený (ormolu), 27x37x10 cm. Pružinový stroj značen "P 73". Stav B. Funkční, jdoucí, včetně klíče.

Vyvolávací cena: 33 000 Kč