Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor 11 židlí známých z Interiéru bytu Richarda Hirsche, který navrhl Adolf Loos (1870–1933)

A65/233

SOUBOR 11 ŽIDLÍ ZNÁMÝCH Z INTERIÉRU BYTU RICHARDA HIRSCHE, KTERÝ NAVRHL ADOLF LOOS (1870–1933)

20. léta 20. stol.
Unikátní soubor jedenácti kusů židlí známých z interiéru plzeňského studentského bytu Richarda Hirsche, který navrhl Adolf Loos (1870–1933) pro Hirschovu rodinu ve 20. letech 20. století. Ořechové dřevo mořené, zdobené řezbou s motivy prolamované rosety v opěráku. Rovné nohy čtvercového řezu s kanelováním. Nepůvodní čaloun. 54x48x94 cm. Stav B - C. Před renovací.

Vyvolávací cena: 60 000 Kč
Vydražená cena: 250 000 Kč