A65/402
DVOJICE KORBELŮ
Čechy, posl. třetina 19. stol.
Mírně kónický půllitrový korbel z bezbarvého skla, broušený, na vyšší masivní patce, s nataveným uchem opatřeným cínovou montáží s jehlancovým skleněným víčkem a ozdobnou palcovou opěrkou v historizujícím tvarosloví, plášť je zdoben matnou řezbou s motivem cválajícího koně v krajině. Spolu: třídecový korbílek z bezbarvého skla zdobeného brusy, natavené ucho je opatřeno cínovou montáží s kuželkovitou palečnicí a porcelánovým víčkem zdobeným malovaným motivem hlavy kozoroha.
V. 24 cm a 15 cm.
Neznačeno.